YÜZYÜZE PSİKOTERAPİ SEANSLARININ YAPISI

– Bir psikoterapi seansı 45-50 dk sürer.

– Seanslar zamanında başlar ve zamanında biter.

– Randevuya katılamayacağınız durumlarda en az bir gün öncesinden haber verilmesi gerekir.

– Psikolojik danışma süreci kişinin gönüllü katılımına bağlıdır. Sürecin herhangi bir aşamasında kişiler danışmanlık-psikoterapi almaktan vazgeçme hakkına sahiptir.

– Görüşmelerde gizlilik ilkesi esastır. Bknz Gizlilik Politikamız.

– Mesleki sınırlılık veya yetersizlik sebebiyle danışana yardımcı olunamayacağı bir durum olduğunda danışan bir başka uzman veya kuruma yönlendirilebilinir.

– Danışan psikoterapi sürecini istediği zaman sonlandırabilir.

ONLINE PSİKOTERAPİ SEANSLARININ YAPISI

– Online psikolojik danışmanlık ve psikoterapi, yüz yüze görüşmenin kısıtlandığı ya da sağlanamadığı durumlarda etkililiği kanıtlanmış bir uygulama olarak uzun yıllardır tüm dünyada kullanılmaktadır.

– Yüz yüze görüşmedeki tüm kurallar geçerlidir.

– Danışan gizliliği yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi gizlilik ilkesine göre korunur. Bu doğrultuda, görüşmelerin dijital ortamda kayıt altına alınması her iki tarafın gizliliği için yasaktır. Bkz. Gizlilik Politikamız.

– Online seans süresince rahatsız edilmeyeceğinizden ve oturduğunuz odadaki kapının kapalı olacağından emin olmanız önemlidir.

– Görüşme yapılan yere başka kişilerin girip çıkmasına ve seansı bölmesine önlem alınması seansın verimliliği ve mahremiyetin korunması için önemlidir.

– Online seans ücretleri yüz yüze seans ücretleri ile aynıdır.

PSİKOTERAPİDE GÖRÜŞMELERİN SIKLIĞI

– Sürecin başında haftada bir düzenli görüşmeler kişinin faydalanabilmesi için genellikle önerilen sıklıktır.

– Sürecin gidişatına göre zamanla bu sıklık haftada iki veya ayda bire düşebilir.

– Kişiye özgü bazı durumlarda ise sürecin en başında veya belirli bir aşamasında haftalık görüşme sıklığının arttırılması gerekli görülebilir. Burada önemli olan gidişatın kişinin ihtiyacına göre ayarlanmasıdır.

– Psikoloğunuz size sürecin çeşitli aşamalarında görüşme sıklığı hakkında öneride bulunabilir, ancak süreç sizin secimleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenir.

RANDEVU AL

İNVENTA PSİKOLOJİ’ ye bu formu doldurarak gönderdiğiniz kişisel veriler, 6698 sayılı Kanun gereğince kurumumuz bünyesinde gönderme amacınız doğrultusunda işlenecektir. Bu çerçevede gerekli olduğu takdirde sizlere bilgilendirme amaçlı iletişim kurulacak ve ilave bilgi de talep edilebilecektir. Kişisel verileriniz, başvurunuz kapsamında kurumumuz tarafından diğer çözüm ortaklarıyla gerekliliği ölçüsünde paylaşılabilecektir. Başvurunuz işlemlerinizin takibi amaçlı sistemlerimizde kaydedilecektir. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız ve başvurularınız için bkz. İNVENTA PSİKOLOJİ Gizlilik Politikası / KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu)
Yukarıda paylaştığım bilgilerim kullanılarak benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum.