mervesismankose
MERVE ŞİŞMAN KÖSE
Klinik Psikolog

 

Kadir Has Üniversitesi – Psikoloji Bölümü
Marmara Üniversitesi – Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin) & Çift Terapisi

Terapi Yaklaşımları: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Gottman Çift Terapisi

Klinik Psikolog Merve Şişman Köse, Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiştir. ‘’ Üniversite son sınıf öğrencilerinde mükemmeliyetçilik, narsistik rekabet ve algılanan ebeveyn tutumlarının sürekli kaygıyla ilişkisi’’ adlı tezini başarılı ile sunarak yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Fransız Lape Hastanesi, REEM NP, Derin Psikiyatri, Luda Psikoloji, İstanbul Şehir Üniversitesi PADEM eğitim sürecinde yaptığı stajlar arasında yer almaktadır. Maltepe Üniversitesinin SOYAÇ Üsküdar adlı projesinde ve TUBİTAK destekli projede görev almıştır. Türk Psikologlar Derneğine bağlı olarak Kordep projesinde yer alıp online destek sağlamıştır. Çeşitli kitapların Türkçe’ye çevrilmesinde destek olmuştur.

Yüksek lisans eğitiminde Doç. Dr. Elif Çelebi tarafından Diyalektik Davranışçı Terapi teori eğitimi almıştır. Şema terapi ekolünde uzmanlaşmayı seçerek Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından Şema Terapi teori eğitimi ve grup süpervizyonu almıştır. Bireysel süpervizyonunu ise Psikolog Dr. Serap Piri Erbaş tarafından almıştır.  Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından ISST onaylı şema terapi temel eğitimini almıştır ve süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Şema terapi eğitimine ek olarak Psikolog Dr. Feyza Bayraktar tarafından “Yeme Bozuklukları Temel Eğitimi Modül I: Yeme Bozuklukları Hakkında Temel Bilgiler” ve “Yeme Bozuklukları Temel Eğitimi Modül II: Yeme Bozuklukları Tedavisinde Temel Yaklaşımlar” eğitimini almıştır.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından ise Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır. 

Bireysel terapiye ek olarak Gottman I. ve II. Düzey çift terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çiftlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Biriminde başkan yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

RANDEVU AL

İNVENTA PSİKOLOJİ’ ye bu formu doldurarak gönderdiğiniz kişisel veriler, 6698 sayılı Kanun gereğince kurumumuz bünyesinde gönderme amacınız doğrultusunda işlenecektir. Bu çerçevede gerekli olduğu takdirde sizlere bilgilendirme amaçlı iletişim kurulacak ve ilave bilgi de talep edilebilecektir. Kişisel verileriniz, başvurunuz kapsamında kurumumuz tarafından diğer çözüm ortaklarıyla gerekliliği ölçüsünde paylaşılabilecektir. Başvurunuz işlemlerinizin takibi amaçlı sistemlerimizde kaydedilecektir. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız ve başvurularınız için bkz. İNVENTA PSİKOLOJİ Gizlilik Politikası / KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu)
Yukarıda paylaştığım bilgilerim kullanılarak benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum.