hazalergüneş
HAZAL ERGÜNEŞ
Klinik Psikolog – ISST Onaylı Şema Terapisti

Koç Üniversitesi – Psikoloji Bölümü (Lisans)
Koç Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik (Lisans)
Université de Lausanne, Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji (Yüksek Lisans)

Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)

Terapi Yaklaşımları: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi

Klinik psikolog Hazal Ergüneş lisans eğitimini Koç Üniversitesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Psikoloji bölümlerinde çift anadal yaparak 2018 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Lozan Üniversitesinden klinik psikoloji ve psikopatoloji alanında 2021 yılında elde etmiştir. Yüksek lisans eğitimde gösterdiği başarı ve “Genç ve yaşlı popülasyonlarda geçişli çıkarım görevinde hipokampusa bağlı ve striatuma bağlı öğrenme” adlı yüksek lisans tez çalışması ile üstün başarı ödülüne layık görülmüştür.

Lisans ve uzmanlık eğitimi süresince hem biyoloji hem psikoloji alanlarında Türkiye’de, Almanya’da ve İsviçre’de çeşitli bilimsel araştırmalara dahil olmuş ve bilimsel yayınlarda yer almıştır. Bu alanlardaki deneyimlerini Max Planck Enstitüsünde Dr. Henrik Bringmann’ın Uyku ve Uyanıklık Laboratuvarında, Koç Üniversitesinde RNA Biyolojisi Laboratuvarında ve CHUV (Centre Hospitalier Universitaire Vaudois) bünyesindeki Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Araştırma Merkezinde elde etmiştir. Çocukluk travmalarının nesiller arası aktarımı, dışsal semptomlar gösteren ergenlere yönelik öz düzenleme odaklı müdahaleler gibi konuları ele alan projelere dahil olmuştur.

Yüksek lisans sonrası, TEGV ve ÇATED bünyesinde gönüllülük çalışmalarında yer almıştır ve “Clinique des Rues Basses” bünyesinde klinik deneyim elde etmiştir. Dr. Oğuz Omay’ın Kişilerarası Psikoterapi eğitiminin 1. Düzeyini almıştır. Dr. Emel Stroup tarafından ve Beck Enstitüsü tarafından sağlanan bilişsel davranışçı terapi eğitimlerine katılmış, Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından verilen Şema Terapi Temel Düzey Eğitimini ve gerekli süpervizyon saatlerini tamamlayarak ISST onaylı şema terapisti olmuştur. Joan M. Farrell, Ida A. Shaw ve Sevinç Göral Alkan’ın düzenlediği ISST Onaylı Grup Şema Terapi Eğitimini de almıştır.Türkçe, Fransızca ve İngilizce olarak bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi yaklaşımları ile  çalışmaktadır.

RANDEVU AL

İNVENTA PSİKOLOJİ’ ye bu formu doldurarak gönderdiğiniz kişisel veriler, 6698 sayılı Kanun gereğince kurumumuz bünyesinde gönderme amacınız doğrultusunda işlenecektir. Bu çerçevede gerekli olduğu takdirde sizlere bilgilendirme amaçlı iletişim kurulacak ve ilave bilgi de talep edilebilecektir. Kişisel verileriniz, başvurunuz kapsamında kurumumuz tarafından diğer çözüm ortaklarıyla gerekliliği ölçüsünde paylaşılabilecektir. Başvurunuz işlemlerinizin takibi amaçlı sistemlerimizde kaydedilecektir. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız ve başvurularınız için bkz. İNVENTA PSİKOLOJİ Gizlilik Politikası / KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu)
Yukarıda paylaştığım bilgilerim kullanılarak benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum.