yagmurtürkyilmaz
YAĞMUR TÜRKYILMAZ
Klinik Psikolog – ISST Onaylı Şema Terapisti

 

Yeditepe Üniversitesi– Psikoloji Bölümü (Lisans)
Yeditepe Üniversitesi –
 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Lisans)
Marmara Üniversitesi –
Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans)

 Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)

Terapi Yaklaşımları: Şema Terapi

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından ‘Çocukluk Çağı Travmaları ve Flört Şiddeti Arasındaki İlişki: Duygu Düzenleme Güçlüğü ve Çelişik Duygulu Cinsiyetçiliğin Aracı Rolü’ adlı uzmanlık tezini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak ve Psk. Dr. Esra Ersayan’dan şema terapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

2016-2021 yılları arasında Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda genel merkez ofisinde iletişim akışına destek vermiş, vakfın stant açtığı organizasyonlarda, üniversitelerin sosyal sorumluluk günlerinde çalışmış ek olarak vakfın psikolojik destek projesinde yer almıştır. 2018 yılında Sulukule Gönüllüleri Derneği’nde Sabancı Vakfı tarafından gerçekleştirilen ‘Benim Okulum Benim Haklarım’ projesinde gönüllü olarak çalışmıştır.

Yüksek lisans eğitiminden sonra şema terapi alanında eğitim ve süpervizyonlarına devam ederek şema terapi bakış açısını derinleştirmeyi hedeflemiştir. Uluslararası Şema Terapi Derneği (International Society for Schema Therapy, ISST) tarafından verilen eğitim ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamış, ISST onaylı Şema Terapisti ünvanı almıştır. İleri düzey Şema Terapisti sertifikası için süpervizyonlarına devam etmektedir.

Şema Terapisti olmanın bir gereği olarak ISST tarafından verilen sürekli eğitimleri takip etmektedir. Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından verilen Şema Terapi: İmgeleme ile Yeniden Senaryolaştırma, Dr. Bahar Köse Karaca tarafından verilen Söz Yerine Beden Konuştuğunda: Şema Terapide Somatizasyonla Çalışmak ve Uzm. Psk. Esra Ersayan tarafından verilen Şema Mod Çalışmalarında Yaşantısal Teknikler eğitimlerini tamamlamıştır. Dr. Sevinç Göral Alkan tarafından verilen Yaşantısal Teknikler çalıştayına katılmıştır. Ek olarak psikoterapi becerilerini geliştirmek amacıyla Prof. Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen Bilişsel- Davranışsal Terapi Temel Teori Eğitimine katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği, Şema Terapi Derneği ve Uluslararası Şema Terapi Derneği üyesidir.

RANDEVU AL

İNVENTA PSİKOLOJİ’ ye bu formu doldurarak gönderdiğiniz kişisel veriler, 6698 sayılı Kanun gereğince kurumumuz bünyesinde gönderme amacınız doğrultusunda işlenecektir. Bu çerçevede gerekli olduğu takdirde sizlere bilgilendirme amaçlı iletişim kurulacak ve ilave bilgi de talep edilebilecektir. Kişisel verileriniz, başvurunuz kapsamında kurumumuz tarafından diğer çözüm ortaklarıyla gerekliliği ölçüsünde paylaşılabilecektir. Başvurunuz işlemlerinizin takibi amaçlı sistemlerimizde kaydedilecektir. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız ve başvurularınız için bkz. İNVENTA PSİKOLOJİ Gizlilik Politikası / KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu)
Yukarıda paylaştığım bilgilerim kullanılarak benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum.